۱۵ مطلب توسط «حسین میری» ثبت شده است

نحوه مطالعه ریاضی

ریاضی، هیچ راهی برای انکار ریاضی و فرار کردن از آن وجود ندارد. در هر کجا دنیا هم که باشید جمع و تفریق ، ضرب و تقسیم ، رادیکال انتگرال ، سینوس و کسینوس و غیره رو باید بلد باشید، در غیر این صورت از خیلی چیز ها عقب می مانید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین میری

چگونگی افزایش تمرکز هنگام مطالعه


تمرکز هنگام مطالعه می تواند سخت باشد مخصوصا اگر مطلب که مطالعه می کنید مطلب مورد علاقه تان نباشد و یا در مدرسه و یا هنگام درس لذت کافی را از آن مطلب نبرده باشید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
حسین میری

نحوه مطالعه موثر

شما ممکن است ساعت ها مطالعه کنید اما این لزوما به این معنی نیست که آن مطلب را به خوبی درک کرده اید . مطالعه موثر به این معنی است که یک مطلب را در مدت کوتاه و با درک بیشتر مطالعه کنید و در نهایت نمره برتر را دریافت کنید. حال با چند روش می توان این کار را آسان کرد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
حسین میری

چگونه در یک زمان کوتاهی مطالعه کنید

مطالعه یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی یک انسان است. اگر انگیزه لازم برای یک مطالعه ی طولانی مدت رو ندارید ولی می خواهید بطور موثر و سریع یاد بگیرید، پس این مقاله برای شما نوشته شده است.

زمان مناسب برای مطالعه موثر معمولا از 30 الی 45 دقیقه است  برای اینکه این تایم کوتاه موثر باشد ، شما باید نه تنها برنامه ریزی مناسب، بلکه یک استراتژی مناسب برای مطالعه داشته باشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین میری

مطالعه هنگام داشتن امتحان

داشتن یک امتحان مهم بسیار استرس آور است، اما شما می توانید با روش «مطالعه هنگام داشتن امتحان» آن را کمی ساده در نظرتان جلوه دهید. مطالعه برای امتحانات، به طور موثر و کارآمد، شما را از عدم آمادگی برای امتحان حفظ و برای موفقیت آماده خواهد کرد. 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسین میری

چگونه مطالعه کنیم؟

وقتی پای مطالعه می شینیم چطور می توان حجم عظیمی از اطلاعات را از یک کتاب و یا یادداشت هایمان به قسمتی ماندگار در ذهنمان منتقل کنیم؟ شما نیاز به توسعه عادات خوبتان در مطالعه دارید. در ابتدا، تلاش هایی آگاهانه برای تغییر شیوه های مطالعه تان، انجام دهید، البته بعد از مدتی، این امر بصورت خوکار و ناخودآگاه اتفاق می افتد، و مطالعه و درس خواندن آسانتر می شود.

۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰
حسین میری